GIĘCIE DRUTU 3D - giętarka CNC

Jedną z naszych ostatnich inwestycji był zakup najnowszej generacji giętarki do drutu 3D.

Dzięki zastosowaniu całkowicie zautomatyzowanej maszyny – giętarki 3D do gięcia drutów CNC, jesteśmy w stanie wykonać niezwykle skomplikowane elementy gięte w relatywnie krótkim czasie. Giętarka do drutu 3D została zaprojektowana tak, aby obracać się wokół osi drutu w celu skierowania podzespołów tnących i zginających w taki sposób, że może wykonywać pracę w trzech płaszczyznach (całkowicie sterowane CNC). Oprogramowanie pozwala na projektowanie dowolnych elementów giętych zgodnie z Państwa wymogami. 

Zaginanie drutu w trójwymiarowych kształtach to nasza specjalność. Nowoczesne maszyny CNC pozwalają na szybkie wykonywanie zleceń dopasowanych do potrzeb klienta. Proces maszynowy pozwala na precyzję gięcia stali. Jednocześnie jest wydajny i przebiega szybko, co skraca czas realizacji Twojego zamówienia. Nasze urządzenia CNC umożliwiają wysoką powtarzalność i masową produkcję elementów szybko i precyzyjnie.

Gięcie drutu CNC 3D - proces produkcyjny

Maszyna działa w cyklu automatycznym - prostuje, podaje, zagina oraz tnie drut wychodzący ze szpuli umieszczonej na rozwijaku. Pomiar elementów następuje za pośrednictwem precyzyjnego enkodera. W związku z tym cechuje się wysoką wydajnością oraz powtarzalnością detali. Zasada działania urządzenia polega na plastycznym odkształcaniu drutu poprzez jego wyginanie.

Zastosowany podzespół gnący pozwala na minimalizację odległości między gięciami i został zaprojektowany tak, aby wyeliminować możliwość łamania oraz powstawania zniekształceń na powierzchni drutu w trakcie pracy. Natomiast zespół prostujący, który jest zamontowany przed głowicą gnącą i składa się z 20 rolek, pozwala na rozwijanie i prostowanie drutów o różnej twardości ze szpuli.

Zakres średnic drutu, które obsługuje maszyna to: Ø0,5 mm – Ø2 mm.

Nasze usługi gięcia pozwalają na wykonanie: anten, haczyków, zawieszek.

Technologia 3D umożliwia precyzyjne trójwymiarowe gięcie drutów i prętów, a ponadto pozwala formować dosyć skomplikowane kształty. Gięcie drutu to obróbka plastyczna, która polega na odkształcaniu drutu poprzez jego wyginanie w trzech płaszczyznach do odpowiedniego kąta nachylenia. Prosty odcinek drutu ocynkowanego czy stali czarnej poddany odpowiedniemu naciskowi zmienia się w gotowy produkt wykonany z drutu (przestrzenny element).

Giętarka do drutu 3D - URZĄDZENIA CNC 

Maszyna spełnia wymogi następujących Dyrektyw:

  • Dyrektywy 2006/42/WE (Dyrektywa Maszynowa)
  • Dyrektywy 2004/108/WE (Dyrektywa w sprawie kompatybilności elektromagnetycznej).

 Precyzyjne gięcie, czyli usługi giętarką do drutu 3D

Interesuje Cię usługa gięcia drutu 2D i 3D? Wykonujemy gięcie drutu 3D z wykorzystaniem giętarki CNC. Nasz park technologiczny zapewnia produkcję wyrobów z drutu na maszynach sterowanych CNC. Dzięki temu proces gięcia przebiega automatycznie i jest powtarzalny. Możemy produkować masowo, ale także realizujemy indywidualne projekty wykonane przez klienta. 

Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy podczas rozmowy telefonicznej, którzy przybliżą możliwości produkcyjne i szczegóły naszej oferty. Zapraszamy!

Rozpocznij współpracę