Elementy indukcyjne - W 100% WŁASNA PRODUKCJA

Oferujemy pełną gamę elementów indukcyjnych, które powstają na w pełni zautomatyzowanych stanowiskach.

Wytwarzamy cewki, transformatory, anteny, dławiki oraz wiele innych elementów. Oferujemy rozwiązania dedykowane, produkowane na podstawie dostarczonej dokumentacji Klienta lub opracowane przez nasz Dział Konstrukcyjny. Przyjmujemy zamówienia na wyroby nietypowe i o szczególnych wymaganiach. Umożliwiamy produkcję jednostkową i wielkoseryjną.

Cewki

Cewki

Naszą główną specjalizacją jest produkcja cewek, które wytwarzamy na indywidualne zamówienie Klienta - na bazie specyficznych wymogów. Oferujemy:

  • cewki napięciowe
  • cewki stycznika
  • cewki powietrzne cewki antenowe
  • cewki z przewodów profilowych
  • nawijanie cewek

Transformatory

Transformatory

Drugim, kluczowym obszarem działalności produkcyjnej ELSIT jest wytwarzanie transformatorów małej mocy na kształtkach EE i EI, na rdzeniach ferrytowych i innych. Transformatory zabezpieczamy żywicą epoksydową lub impregnujemy lakierami elektroizolacyjnymi, co zwiększa ich odporność na czynniki mechaniczne i warunki atmosferyczne. Realizujemy zamówienia wieloseryjne – na bazie specyficznych wymogów Klienta.

Anteny

Anteny

Produkcja anten stanowi obecnie największy wolumenowo udział w wytwarzanych przez nas elementach. Wykonujemy anteny helikalne, anteny do modułów elektronicznych klamek samochodowych i inne. Wszystkie powstają na bazie indywidualnych wymagań Klienta.

Usługi

Usługi

Dzięki doświadczonej kadrze inżynieryjno-technicznej oraz dostępności wielu specjalistycznych maszyn i nowoczesnych technologii, od lat prowadzimy i rozwijamy działalność usługową. Oferujemy:

  • projektowanie elementów indukcyjnych,
  • zalewanie detali żywicą epoksydową,
  • impregnację wyrobów utwardzanych w komorach grzewczych,
  • cynowanie,
  • automatyczny i manualny montaż elementów elektronicznych.

PRODUKCJA PODZESPOŁÓW INDUKCYJNYCH ELEKTRONIKI

Elementy indukcyjne są to komponenty elektroniczne, które wykorzystują zjawisko elektromagnetycznej indukcji do magazynowania energii w polu magnetycznym, który powstaje w wyniku przepływu prądu elektrycznego przez ich nawijane cewki lub rdzenie magnetyczne. W odpowiedzi na zmiany prądu elektrycznego, elementy indukcyjne generują siłę elektromotoryczną (EMF), która może powodować przekształcenie energii elektrycznej na inną formę energii lub regulować przepływ prądu.

Cewki indukcyjne, transformatory, dławiki i innego rodzaju elementy indukcyjne mają zastosowanie w wielu dziedzinach elektroniki i elektrotechniki, w tym w sekcjach zasilania, filtrach, układach komunikacyjnych oraz w innych systemach, gdzie ważne jest kontrolowanie i przetwarzanie energii elektrycznej.

Nasza firma specjalizuje sie w produkcji elementów elektroniki, oferując szeroki zakres wyrobów, które charakteryzują się najwyższą jakością oraz innowacyjnym podejściem. W naszej ofercie znajdują się różnorodne komponenty, w tym cewki o różnych rodzajach nawojów (cewki powietrzne bez rdzenia oraz cewki rdzeniowe), transformatory, dławiki, anteny i wiele innych, gotowych spełnić nawet najbardziej wyszukane i spersonalizowane potrzeby naszych klientów.